CENTRUM MEDYCZNE KEPLERA 1

REJESTRACJA: +48 535 651 555

UMÓW WIZYTĘ ONLINE

RADIOFREKWENCJA TR THERAPY

TR-THERAPY to zabieg to Terapia Radiofalowa Ukierunkowana. Urządzenie TR-Therapy generuje szybko zmienny prąd elektryczny, który z kolei wytwarza ukierunkowaną falę radiową. Fala radiowa może wniknąć w głąb ciała i spowodować rozgrzanie tkanek znajdujących się na różnych głębokościach lub wspomóc pracę układu chłonnego w celu zmniejszenia obrzęku. Dzięki zabiegowi doznaje się ulgi w bólu, spięte mięśnie zostają rozluźnione, a tkanki uszkodzone ulegają szybszej regeneracji. 

UMÓW WIZYTĘ

Terapeuta przy pomocy elektrody czynnej pojemnościowej i rezystywnej, metodą kontaktową, oddziałuje na miejsce poddane zabiegowi. Dzięki zastosowaniu dwóch elektrod podczas zabiegu, możemy zadziałać na różne tkanki. Elektroda pojemnościowa skuteczniej oddziałuje na mięśnie, natomiast elektroda rezystywna jest skuteczniejsza w działaniu na ścięgna, więzadła oraz torebki stawowe. 

Elektora neutralna (zamykająca obwód) umieszczana jest blisko obszaru zabiegowego. 

NA CZYM POLEGA ZABIEG?

Przygotowanie do zabiegu
Zabieg nie wymaga specjalnych przygotowań. Pacjent powinien założyć wygodne ubranie, które ułatwi odsłonięcie leczonej okolicy. Należy zadbać o higienę osobistą oraz przynieść dokumentację medyczną łącznie z wynikami badań obrazowych jeżeli takowe posiadamy. Jeżeli pacjentka może być lub jest w ciąży, to powinna o tym poinformować przed zabiegiem

Gdy mamy do czynienia z obrzękiem, zazwyczaj towarzyszy temu stan zapalny, a co za tym idzie zwiększa się temperatura uszkodzonego obszaru. W takim stanie nie wskazane byłoby dodatkowe przegrzewanie tkanek, ponieważ mogłoby dojść do zwiększenia stanu zapalnego i obrzęku. Dłużej utrzymujący się obrzęk, wywołuje ucisk na otaczające tkanki, co może prowadzić do ich dalszego uszkadzania. Dlatego w stanach ostrych wykorzystuje się tryb pracy atermiczny urządzenia TR Therapy. Efekt atermiczny wykorzystuje właściwości zmiennego prądu działającego na organizm, który wspomaga pracę układu chłonnego. Dzięki temu płyn w przestrzeni międzykomórkowej lepiej się wchłania.

Efekt Atermiczny

Poniżej widoczny jest zapis z kamery termowizyjnej po wykonaniu zabiegu. Miejsca zaznaczone na czerwone, oznaczają miejsca mocno przegrzane, a miejsca zaznaczone na niebiesko są najchłodniejsze. 

Efekt termiczny opiera się na działaniu ciepła na organizm. Główną zaletą tej metody jest głębokie przekrwienie tkanek, którymi objęty jest zabieg. Wraz ze zwiększonym przepływem krwi, w odpowiednie miejsca dostaje się więcej składników odżywczych, co sprzyja procesowi regeneracji. 

Efekty terapeutyczne zabiegu TR Therapy

Ul. Jana Keplera 1/4

60-158 Poznań

CENTRUM MEDYCZNE KEPLERA 1

Copyright © Centrum Medyczne Keplera 1

REJESTRACJA: +48 535 651 555