CENTRUM MEDYCZNE KEPLERA 1

REJESTRACJA: +48 535 651 555

UMÓW WIZYTĘ ONLINE

SPRAWDŹ WYNIKI ONLINE

PUNKT POBRAŃ

Pn, Cz, Pt: 7:00-10:00

GODZINY WYKONYWANYCH BADAŃ:

Badania laboratoryjne to niezbędne uzupenienie prawie każdej diagnozy lekarskiej. W Centrum Medycznym Keplera 1 wykonwyany jest pełen zakres badań laboratoryjnych z krwi, moczu lub kału, umożliwiających szybkie i skuteczne zweryfikowanie stanu zdrowia organizmu. W naszej ofercie znajdziecie Państwo wszystkie podstawowe badania krwi (np. Morfologia, OB, poziom cukru, cholesterol), badania moczu, kału, jak również szeroki zakres badań specjalistycznych krwi - diagnostyka infekcji czy anemii, badania alergologiczne z krwi dla dzieci i dorosłych, markery nowotworowe czy też diagnostyka hormonalna.

NASZE CENTURM DZIAŁA WE WSPÓŁPRACY Z LABORATORIUM

Na pobranie wymazu z gardła należy zgłosić się do punktu pobrań na czczo lub minimum 3 godziny po spożyciu ostatniego posiłku. Przed badaniem nie należy myć zębów, nie można stosować płynów do płukania jamy ustnej oraz tabletek do ssania.

POBRANIE WYMAZU

W miarę możliwośći badanie należy przeprowadzić przed przyjęciem porannej porcji leków, takądecyzję należy zawsze skonsultować z lekarzem. Zawsze należy poinformować personel pobierający krew o przyjmowanych lekach, suplementach, preparatach ziołowych - zostanie to odnotowane podczas rejestracji.

BADANIE KRWI A PRZYJMOWANE LEKI

• Bezpośrednio przed badaniem krwi dozwolone jest wypicie niewielkiej ilości wody.
• Podobnie pora dnia może mieć wpływ na wiarygodnośćwyników badań. Zaleca się, pobieranie krwi w godzinach porannych (7:00 - 10:00). Jeżeli krew zostanie pobrana o innej porze dnia, należy wziąć to pod uwagę interpretując uzyskane wyniki badań.
• Bezpośrednio przed pobraniem wskazany jest 15 minutowy odpoczynek.

W DNIU BADANIA

Materiał na badanie krwi powinno się pobierać na czczo, czyli z zachowaniem 8-12 godzinnej przerwy od czasu ostatniego posiłku. Zalecenie dotyczy wszystkich badań, ponieważ zmiany wywołane przyjęciem posiłku są trudne do przewidzenia, a uzyskanie wartości interpretuje się wobec wartości referencyjnych ustalonych w standardowych warunkach. W dniu poprzedzającym badnie krwi należy unikaćobfitych i tłustych posiłków oraz spożywania alkoholu.

POBRANIE KRWI

JAK SIĘ PRZYGOTOWAĆ DO POBRAŃ?

JAK SIĘ PRZYGOTOWAĆ - PREPARAT DO BADAŃ

MOCZ

Badanie Ogólne Moczu można wykonać o dowolnej porze dnia jednak zalecanym materiałem jest pierwsza, poranna porcja, czyli mocz oddany po nocnym 8 godzinnym wypoczynku lub jeśli to niemożliwe, po conajmniej 4 godzinach od poprzedniego oddania moczu.

POBRANIE MOCZU - WSKAZANIA PRZED POBRANIEM:

• stosowanie zwyczajowej diety i ilości przyjmowanyc płynów,
• unikanie nadmiernego wysiłku fizycznego,
• zachowanie abstynencji seksualnej w dobie poprzedzającej badanie,
• doładne umycie okolicy ujścia cewki moczowej ciepłą wodą bez środków myjących i dezynfekujących i osuszenie jednorazowym ręcznikiem.
Nie zaleca się wykonania badania w okresie od 2 dni przed i 2 dni po menstruacji.

Bardzo ważne aby mocz do badania pochodził z tzw. "środkowego strumienia". W tym celu, po oddaniu niewielkiej ilości moczu do toalety, bez przerywania należy podstawić pojemnik i oddać do niego 50 - 100 ml moczu, a następnie odstawić pojemnik i pozostały mocz oddać do toalety. Nie wolno przelewać moczu z nocnika, basenu itp.

 

Pojemnik z pobraną próbką moczu należy szczelnie zamknąć, opisać imieniem i nazwiskiem i jak najszybciej dostarczyć do punktu pobrań.

KAŁ

Aby wykonać pobranie kału na badanie, należy się wcześniej zaopatrzeć w specjalny pojemnik z przytwierdzoną do nakrętki łopatką i czyste, suche naczynie (basen, ewentualnie plastikowy jednorazowy pojemnik). Przed pobraniem próbki należy opróżnić pęcherz moczowy, a następnie oddać kał do przygotowanego wcześniej czystego suchego pojemnika. Jeśli w kale widoczne są pasożyty należy oddzielić je od próbki, wypłukać wodą i przesłać do laboratorium w oddzielnym pojemniku zaiweirającym niewielką ilość wody lub soli fizjologicznej.


Za pomocą łopatki z nakrętki pojemnika należy pobrać małe próbki kału z kilku punktów, szczególnie tych zawierających np. krew, śluz lub ropę. Całowita ilośćkału w pojemniku powinna odpowiadać wielkości orzecha laskowego, a jeśli kał jest płynny objętość próbki powinna wynosić 2-3ml.

POBRANIE KAŁU - CO DALEJ

Próbkę należy przekazać do punktu pobrań w możliwie najkrótszym czasie od momentu pobrania. Jeżeli czas od pobrania do dostarczenia przekracza 2 godziny, próbkęnależy przechowywać w lodówce.

POZOSTAŁE USŁUGI

ZAJĘCIA RUCHOWE

ZABIEGI REHABILITACYJNE

KONSULTACJE LEKARSKIE

Ul. Jana Keplera 1/4

60-158 Poznań

CENTRUM MEDYCZNE KEPLERA 1

Copyright © Centrum Medyczne Keplera 1

REJESTRACJA: +48 535 651 555