CENTRUM MEDYCZNE KEPLERA 1

REJESTRACJA: +48 535 651 555

UMÓW WIZYTĘ ONLINE

AKTYWNA CIĄŻA

Zajęcia ruchowe „Aktywna ciąża” to zajęcia prowadzone w kameralnej grupie stanowiące zarówno fizyczne, jak i mentalne przygotowanie do świadomego wykorzystania umysłu i ciała w porodzie oraz bycia aktywną mamą.

UMÓW WIZYTĘ

BEZPIECZNE ĆWICZENIA W CIĄŻY

Ze względu na dbałość o Wasze zdrowie, przed przystąpieniem do zajęć fitness konieczne jest przekazanie prowadzącej wypełnionej karty uczestniczki wraz ze zgodą lekarza prowadzącego ciążę na udział w zajęciach.

Pobierz kartę uczestniczki zajęć Aktywna ciąża:

Ćwiczenia te odpowiednie są dla kobiet o dowolnym stopniu sprawności fizycznej, w każdym trymestrze ciąży. Zajęcia fitness skierowane są do kobiet w zdrowej fizjologicznej ciąży, planujących urodzić zarówno naturalnie, jak i drogą cięcia cesarskiego, których lekarz prowadzący wyraża zgodę na udział w ćwiczeniach.

 

Jeśli jesteś ciężarna i mieszkasz w okolicy, zapraszamy na zajęcia Aktywna Ciąża, gdzie nasze fizjoterapeutki pomogą Ci zadbać o swoje zdrowie i dobre samopoczucie w trakcie tego wyjątkowego okresu w Twoim życiu.

FITNESS DLA CIĘŻARNYCH

Gimnastyka dla ciężarnych jest doskonałą opcją dla przyszłych mam, które chcą utrzymać aktywność fizyczną i zdrowie w trakcie ciąży. Zajęcia Aktywna Ciąża są prowadzone przez doświadczone fizjoterapeutki, które specjalizują się w opiece nad zdrowiem kobiet w okresie ciąży.Celem tych zajęć jest zapewnienie bezpiecznego i efektywnego treningu, dostosowanego do indywidualnych potrzeb i możliwości każdej ciężarnej uczestniczki. Fizjoterapeutki posiadają wiedzę i umiejętności, aby dostosować ćwiczenia do zmieniających się warunków fizycznych i hormonalnych w organizmie ciężarnej.

GIMNASTYKA DLA CIĘŻARNYCH

Zajęcia te bazują na wiedzy i doświadczeniu położniczym opartym o aktualne zalecenia medyczne, profilaktyce zmian w ciele kobiety w czasie ciąży, przygotowaniu jej ciała do narodzin dziecka, naukce technik oddechowych oraz prenatalnej stymulacji dziecka w życiu wewnątrz łonowym.Zajęcia Aktywna Ciąża odbywają się w komfortowym i bezpiecznym środowisku, zapewniającym odpowiednie warunki dla ciężarnych uczestniczek. Fizjoterapeutki dbają o indywidualne potrzeby każdej z kobiet i monitorują postępy, dostosowując intensywność i rodzaj ćwiczeń w zależności od okresu ciąży.

ĆWICZENIA DLA CIĘŻARNYCH

BĄDŹ AKTYWNA W CIĄŻY

Gimnastyka dla ciężarnych ma wiele korzyści. Regularne ćwiczenia mogą pomóc w zmniejszeniu dolegliwości bólowych, łagodzeniu obrzęków, poprawie krążenia oraz utrzymaniu prawidłowej wagi ciała. Ponadto, aktywność fizyczna może pomóc w utrzymaniu dobrego samopoczucia psychicznego i redukcji stresu związanego z ciążą.

CZY AKTYWNOŚĆ FIZYCZNA PODCZAS CIĄŻY JEST DLA CIEBIE DOBRA?

Jeśli jesteś zdrową kobietą i regularnie ćwiczenia w czasie ciąży:

• Pomagają utrzymać odpowiednią wagę podczas bycia w ciąży.

• Zmniejszają niektóre z częstych dolegliwości kojarzonych z ciążą (zaparcia, bóle pleców, obrzęki nóg, kostek i stóp).

• Pomagają w radzeniu sobie ze stresem.

• Zapewniają lepszy sen.

• Sprawiają, że płuca i serce wraz z z naczyniami krwionośnymi będą silniejsze.

• Zmniejsza ryzyko przedwczesnego porodu.

• Mogą zmniejszyć ryzyko wykonania cesarskiego cięcia.

• Zmniejszają szanse na powikłania ciążowe (np. cukrzyca ciążowa czy wysokie ciśnienie).

• Dodaje energii.

• Poprawiają samopoczucie i dodają energii.

Ul. Jana Keplera 1/4

60-158 Poznań

CENTRUM MEDYCZNE KEPLERA 1

Copyright © Centrum Medyczne Keplera 1

REJESTRACJA: +48 535 651 555