CENTRUM MEDYCZNE KEPLERA 1

REJESTRACJA: +48 535 651 555

UMÓW WIZYTĘ ONLINE

SALUS TALENT URO

GŁĘBOKA STYMULACJA ELEKTROMAGNETYCZNA Z FOTELEM URO

SALUS PRO URO to połączenie urządzenia SALUS-TALENT PRO  z programami i fotelem URO. Ze względu na swoje właściwości głęboka stymulacja elektromagnetyczna doskonale sprawdza się w terapii schorzeń uroginekologicznych, zapewniając skuteczną i komfortową terapię.  Zaletą SALUS PRO URO są nieinwazyjne zabiegi.

System terapii nietrzymania moczu i schorzeń uroginekologicznych Salus  PRO URO generuje stymulujące pole elektromagnetyczne. Specjalnie opracowane parametry pozwalają wywołać optymalny skurcz potrzebny do regeneracji mięśni. Precyzyjnie dobrana intensywność przy odpowiednim natężeniu uruchamia miejscowe i globalne procesy naprawcze dysfunkcyjnych struktur.

• UNIKALNA INNOWACYJNA TECHNOLOGIA
• KOMFORTOWA I BEZINWAZYJNA TERAPIA
• PRECYZYJNIE OPRACOWANE PARAMETRY – WYSOKA SKUTECZNOŚĆ TERAPII

W przypadku nietrzymania moczu znacznie osłabione są reakcje nerwowo-mięśniowe, a niekiedy zdarza się, że dochodzi do odnerwienia mięśni. W takiej sytuacji niemożliwe jest efektywne wykonywanie ćwiczeń, a pacjent nie jest w stanie samoczynnie wywołać skurczu mięśni. Specjalnie z myślą o pacjentach, którzy zmagają się z tym przykrym schorzeniem opracowano nieinwazyjną metodę leczenia za pomocą głęboko stymulującego pola elektromagnetycznego.

Statystyki dotyczące częstości nietrzymania moczu są zaskakujące. Okazuje się, że problem występuje częściej (35%) niż inne powszechne choroby cywilizacyjne, takie jak cukrzyca (8%), depresja (20%), nadciśnienie tętnicze (25%). Według statystyk co trzecia kobieta pomiędzy 35. a 54. rokiem życia doświadczyła problemu NTM. Najczęstszą przyczyną jest osłabienie struktur kolagenu po porodzie oraz w okresie pomenopauzalnym, co związane jest ze zmianami hormonalnymi. W obu przypadkach mechanizm jest podobny − dochodzi do zmian w strukturze kolagenu. Z tego powodu mięśnie tracą swoją elastyczność i nie są w stanie prawidłowo funkcjonować. Również duża część mężczyzn po 50. roku życia ma problemy z mikcją, co jest najczęściej związane z łagodnym przerostem gruczołu krokowego.

Nietrzymanie moczu (NTM) to problem rangi społecznej, który dotyka wielu ludzi. Ze schorzeniem tym zmagają się zarówno kobiety, jak i mężczyźni. Istotą problemu jest niezależny od woli pacjenta wyciek moczu przez cewkę moczową, który w efekcie powoduje problemy higieniczne i utrudnia kontakty międzyludzkie. Większość chorych wstydzi się rozmawiać o swoim problemie do tego stopnia, że nie zgłasza się do specjalisty. Wstyd i strach przed badaniem i inwazyjnym leczeniem związanym z bezpośrednią ingerencją w sfery intymne powoduje, że pacjent pozostaje sam ze swoim problemem. Schorzenie znacznie obniża jakość życia, co niekiedy prowadzi nawet do depresji.

PRZEŁOMOWA, BEZINWAZYJNA TERAPIA NIETRZYMANIA MOCZU.

ZASTOSOWANIA SALUS PRO URO

Fotel URO stanowi innowację w terapii nietrzymania moczu. Urządzenie wyposażone jest w specjalny fotel, w którym znajduje się system generujący pole elektromagnetyczne. Stymulacja Salus PRO URO wpływa na procesy regeneracyjne mięśni, nerwów, stymuluje ośrodek mikcji zlokalizowany w moście i poprawia miejscowe ukrwienie. Odpowiednie bodźce elektromagnetyczne wymuszają siłę skurczu mięśni potrzebną do uruchomienia procesów odbudowy. Technologia Salus PRO URO wykorzystuje indukcję magnetyczną do 3 Tesli i częstotliwości do 100 Hz. Pole elektromagnetyczne przenika do 10 cm w głąb tkanek.

 

Nowa terapia spotyka się z pozytywną reakcją pacjentów ze względu na komfort, bezinwazyjność i  wysoką skuteczność. Do tej pory wszystkie metody leczenia wymagały bezpośredniej ingerencji w obszary intymne pacjenta. Terapia z Salus PRO URO jest przyjazna i bezbolesna. Chorzy podczas zabiegu siedzą na wygodnym fotelu, odczuwając nieuciążliwe wibracje generowane poprzez działanie pola elektromagnetycznego. Terapia z wykorzystaniem urządzenia Salus PRO URO w przypadku nietrzymania moczu to seria obejmująca ok. 10 zabiegów wykonywanych co 2–3 dni, przez okres 3–4 tygodni.

 

Na podstawie klinicznych doświadczeń i badań przeprowadzonych przy pomocy Salus PRO URO leczenie jest wysoce skuteczne. Poprawa następuje już po pierwszych zabiegach. Pozytywne efekty terapii wpływają na poprawę jakości życia i pozwalają w pełni zapomnieć o uciążliwym schorzeniu.


• Nietrzymanie moczu
• Zaburzenia erekcji
• Dysfunkcje seksualne
• Regeneracja poporodowa

Ul. Jana Keplera 1/4

60-158 Poznań

CENTRUM MEDYCZNE KEPLERA 1

Copyright © Centrum Medyczne Keplera 1

REJESTRACJA: +48 535 651 555