CENTRUM MEDYCZNE KEPLERA 1

REJESTRACJA: +48 535 651 555

UMÓW WIZYTĘ ONLINE

SALUS TALENT

Głęboka stymulacja elektromagnetyczna to zabieg wykonywany przy użyciu urządzenia Salus-Talent – pulsacyjnego, głęboko penetrującego stymulatora elektromagnetycznego, który umożliwia przenikanie pola elektromagnetycznego w głębsze warstwy tkanek i kości, gdzie może działać przeciwzapalnie oraz przeciwbólowo.

UMÓW WIZYTĘ

Głęboka stymulacja elektromagnetyczna to jedno z najnowszych osiągnięć współczesnej rehabilitacji. Zabieg wykonywany jest przy użyciu innowacyjnego urządzenia Salus-Talent, którego właściwości zostały potwierdzone w badaniach klinicznych. Jest to głęboko penetrujący, wysoko indukcyjny pulsacyjny stymulator elektromagnetyczny – przyłożony do określonej partii ciała pozwala na przenikanie pola elektromagnetycznego w głębokie warstwy tkanek, mięśni i kości. W momencie kontaktu pola z tkankami przyspiesza krążenie krwi, pobudzane są komórki nerwowe, przyspieszają procesy regeneracji, usprawnione zostaje usuwanie toksyn z organizmu. Głęboka stymulacja elektromagnetyczna, jak sama nazwa wskazuje, umożliwia penetrację do 10 cm w głąb tkanek.

Wśród przeciwwskazań do zabiegów głębokiej stymulacji elektromagnetycznej znajduje się:

• ciąża i okres karmienia,

• podwyższona temperatura ciała,

• aktywne nowotwory,

• obecność rozrusznika serca, pompy insulinowej, metalowych implantów,

• ciężka, nieustabilizowana niewydolność układu krążenia.

GŁĘBOKA STYMULACJA ELEKTROMAGNETYCZNA – PRZECIWWSKAZANIA

Rehabilitacja elektromagnetyczna z użyciem urządzenia Salus-Talent znajduje zastosowanie w leczeniu i rehabilitacji takich dolegliwości, jak:

• ostre i przewlekłe bóle stawowe,

• ostre i przewlekłe bóle mięśniowe,

• choroba zwyrodnieniowa stawów obwodowych i kręgosłupa,

• zespoły przeciążeniowe,

• entezopatie (łokieć tenisisty i golfisty, ostroga piętowa),

• bark zamrożony,

• urazy sportowe,

• zespoły bólowe kręgosłupa i dyskopatia.

 

Głęboka stymulacja elektromagnetyczna bywa również wykorzystywana u pacjentów z zanikami mięśniowymi, nietrzymaniem moczu, dysfunkcjami seksualnymi, schorzeniami nerwów, a także jako rehabilitacja pooperacyjna oraz poporodowa.

GŁĘBOKA STYMULACJA ELEKTROMAGNETYCZNA – WSKAZANIA

Efekty głębokiej stymulacji elektromagnetycznej – złagodzenie dolegliwości bólowych, zwiększenie ruchomości stawu, zredukowanie obrzęków czy krwiaków – są widoczne od razu po pierwszym zabiegu. Zalecane może być jednak wykonanie serii zabiegów w odstępach kilkunastu dni.

Głęboka stymulacja elektromagnetyczna – efekty

Zabieg wykonywany jest w pozycji siedzącej lub leżącej, zależnie od partii ciała poddawanej zabiegowi. Terapeuta może poprosić o odsłonięcie skóry, choć pole elektromagnetyczne bez problemu przenika także warstwy odzieży. Specjalna głowica na ruchomym ramieniu przykładana jest do ciała – stawu kolanowego, łokcia, stopy, szyi, kręgosłupa itp. – pole elektromagnetyczne natychmiast wnika nawet 10 cm w głąb ciała, rozpoczynając swoje dobroczynne działanie. Jest to wyraźnie odczuwalne dla pacjenta.

Rehabilitacja elektromagnetyczna Salus-Talent – jak przebiega?

Ul. Jana Keplera 1/4

60-158 Poznań

CENTRUM MEDYCZNE KEPLERA 1

Copyright © Centrum Medyczne Keplera 1

REJESTRACJA: +48 535 651 555