CENTRUM MEDYCZNE KEPLERA 1

REJESTRACJA: +48 535 651 555

UMÓW WIZYTĘ ONLINE

PELVIC TRAINER

Trenuj mięśnie dna miednicy w najprostszy sposób w ubraniu sportowym lub codziennym

CMK1 PELVICTRAINER

Na monitorze wyświetlany jest duży wykres, prosty do zrozumienia przez pacjenta. Stopień trudności definiowany jest przez personel i indywidualnie dostosowany do potrzeb osoby wykonującej ćwiczenia.
Konfiguracja wykresu jest prosta i łatwa do zaprogramowania a wyniki treningu wyrażone są w procentach, co pozwala na precyzyjną i obiektywną obserwację postępów terapii każdego pacjenta.

PelvicTrainer to pierwsze urządzenie do treningu mięśni dna miednicy z zastosowaniem biofeedbacku, w którym uczestnicy wykonują ćwiczenia w pozycji siedzącej w pełni ubrani, co pozwala na spokojny i komfortowy trening w obszarze dna miednicy.
CMK1-PelvicTrainer uczy uświadamiać sobie czynności wcześniej często nieuświadomione oraz wpływa na poprawę tych czynności. W przypadku wysiłkowego nietrzymania moczu jest to nauka świadomego skurczu i świadomej reakcji mięśni dna miednicy.


Biofeedback rejestruje aktywność mięśni dna miednicy podczas napinania, rozluźniania oraz czasu trwania skurczu w trakcie wykonywania ćwiczeń.

TRENING ODBYWA SIĘ W UBRANIU, W SPOSÓB ZUPEŁNIE NIE KRĘPUJĄCY.

DLACZEGO CMK1-PELVICTRAINER ? TO IDEALNE ROZWIĄZANIE!

Trenując 3 razy w tygodniu, uzyskuje się widoczne efekty już po 10-20 treningach. Nie ma żadnych skutków ubocznych i praktycznie żadnych przeciwwskazań, warunkiem jest wygojenie się ran pooperacyjnych. Osoby z rozrusznikiem serca, niewydolnością serca lub kompleksowymi zaburzeniami funkcji w obrębie miednicy powinny przed treningiem skonsultować się ze swoim lekarzem.

CMK1-PelvicTrainer oferuje bezpieczny i skuteczny trening, a parametry diagnostyczne, przebieg ćwiczeń i osiągnięte postępy są rejestrowane i porównywane.

 

Dzięki CMK1-PelvicTrainer uzyskane efekty przywracające prawidłowe funkcjonowanie mięśni dna miednicy przyczyniają się do poprawy jakości życia, pozwalając znów na beztroski śmiech, uprawianie sportów, podnoszenie przedmiotów, poprawę seksualności, przywrócenie potencji i kontrolę nad czynnościami fizjologicznymi. CMK1-PelvicTrainer jest pierwszym urządzeniem umożliwiającym prawidłowe ćwiczenie mięśni dna miednicy bez konieczności bezpośredniego kontaktu urządzenia z narządami moczowo-płciowymi. Klienci mogą korzystać z urządzenia w normalnym ubraniu, a fizjoterapeuta może obserwować i kontrolować na monitorze poprawność wykonywanych ćwiczeń.

ZASTOSOWANIE

Zakres zastosowań jest bardzo duży i skuteczny w wielu dolegliwościach i chorobach. Oprócz profilaktyki urządzenie to stosuje się między innymi w następujących przypadkach:

•      Nietrzymanie moczu lub stolca

•      Jelito drażliwe

•      Przy problemach z erekcją

•      Wadach postawy

•      Po operacji prostaty

•      Przed i po porodzie

•      W obniżeniu macicy i cewki moczowej

•      Po operacji w obrębie miednicy

•      W nadwadze

•      Bólach pleców

Ul. Jana Keplera 1/4

60-158 Poznań

CENTRUM MEDYCZNE KEPLERA 1

Copyright © Centrum Medyczne Keplera 1

REJESTRACJA: +48 535 651 555